Forum Forum parafian parafi ¦w. Patryka na warszawskim Goc³awiu Strona G³ówna Forum parafian parafi ¦w. Patryka na warszawskim Goc³awiu
Nieoficjalne forum parafi ¦w. Patryka na Warszawskim Goc³awiu
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu ¦w.
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum parafian parafi ¦w. Patryka na warszawskim Goc³awiu Strona G³ówna -> Wydarzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: Nie 13:54, 28 Sty 2007    Temat postu:

Mam nadziejê, ¿e w³a¶ciwie wyszuka³em cytaty wskazane przez W³odka...


S³owa na bie¿±cy tydzieñ:

1. Jestem bowiem ¶wiadom, ¿e we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo ³atwo przychodzi mi chcieæ tego, co dobre, ale wykonaæ - nie. 19 Nie czyniê bowiem dobra, którego chcê, ale czyniê to z³o, którego nie chcê. 20 Je¿eli za¶ czyniê to, czego nie chcê, ju¿ nie ja to czyniê, ale grzech, który we mnie mieszka. 21 A zatem stwierdzam w sobie to prawo, ¿e gdy chcê czyniæ dobro, narzuca mi siê z³o. 22 Albowiem wewnêtrzny cz³owiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bo¿ym. 23 W cz³onkach za¶ moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkê z prawem mojego umys³u i podbija mnie w niewolê pod prawo grzechu mieszkaj±cego w moich cz³onkach. 24 Nieszczêsny ja cz³owiek! Któ¿ mnie wyzwoli z cia³a, co wiedzie ku tej ¶mierci? Dziêki niech bêd± Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! (Rz 7,18-24)

2. Je¶li mówimy, ¿e nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy.
Je¿eli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpu¶ci je nam i oczy¶ci nas z wszelkiej nieprawo¶ci. (1J 1,8-9)

3. Nie mów: «Pan sprawi³, ¿e zgrzeszy³em», czego On nienawidzi, tego On nie bêdzie czyni³.
Nie mów: «On mnie w b³±d wprowadzi³», albowiem On nie potrzebuje grzesznika.
Pan nienawidzi wszystkiego, co wstrêtne, i nie pozwala, by ci, którzy siê Go boj±,
mieli z tym styczno¶æ. On na pocz±tku stworzy³ cz³owieka i zostawi³ go w³asnej mocy rozstrzygania. Je¿eli zechcesz, zachowasz przykazania: a dochowaæ wierno¶ci jest Jego upodobaniem. Po³o¿y³ przed tob± ogieñ i wodê, co zechcesz, po to wyci±gniesz rêkê.
Przed lud¼mi ¿ycie i ¶mieræ, co ci siê podoba, to bêdzie ci dane. (Syr 15,11-17)

4. Z mi³o¶ci przeznaczy³ nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa,
wed³ug postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej ³aski, któr± obdarzy³ nas w Umi³owanym. W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie wystêpków,
wed³ug bogactwa Jego ³aski. Szczodrze j± na nas wyla³ w postaci wszelkiej m±dro¶ci i zrozumienia, przez to, ¿e nam oznajmi³ tajemnicê swej woli wed³ug swego postanowienia, które przedtem w Nim powzi±³ dla dokonania pe³ni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyæ w Chrystusie jako G³owie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi. W Nim dost±pili¶my udzia³u my równie¿, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamys³em swej woli, po to, by¶my istnieli ku chwale Jego majestatu -
my, którzy¶my ju¿ przedtem nadziejê z³o¿yli w Chrystusie. (Ef 6,12)

5. W tym w³a¶nie czasie wielu uzdrowi³ z chorób, dolegliwo¶ci i [uwolni³] od z³ych duchów; oraz wielu niewidomych obdarzy³ wzrokiem. Odpowiedzia³ im wiêc: «Id¼cie i donie¶cie Janowi to, co¶cie widzieli i s³yszeli: niewidomi wzrok odzyskuj±, chromi chodz±, trêdowaci doznaj± oczyszczenia i g³usi s³ysz±; umarli zmartwychwstaj±, ubogim g³osi siê Ewangeliê. A b³ogos³awiony jest ten, kto we Mnie nie zw±tpi». (£k 7,21-23)

6. Wtedy Duch wyprowadzi³ Jezusa na pustyniê, aby by³ kuszony przez diab³a. A gdy przepo¶ci³ czterdzie¶ci dni i czterdzie¶ci nocy, odczu³ w koñcu g³ód. Wtedy przyst±pi³ kusiciel i rzek³ do Niego: «Je¶li jeste¶ Synem Bo¿ym, powiedz, ¿eby te kamienie sta³y siê chlebem». Lecz On mu odpar³: «Napisane jest: Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek, lecz ka¿dym s³owem, które pochodzi z ust Bo¿ych». Wtedy wzi±³ Go diabe³ do Miasta ¦wiêtego, postawi³ na naro¿niku ¶wi±tyni i rzek³ Mu: «Je¶li jeste¶ Synem Bo¿ym, rzuæ siê w dó³, jest przecie¿ napisane: Anio³om swoim rozka¿e o tobie, a na rêkach nosiæ ciê bêd±, by¶ przypadkiem nie urazi³ swej nogi o kamieñ». 7 Odrzek³ mu Jezus: «Ale jest napisane tak¿e: Nie bêdziesz wystawia³ na próbê Pana, Boga swego» (Mt 4,2-10)

7. Je¿eli bowiem Abraham zosta³ usprawiedliwiony z uczynków, ma powód do chlubienia siê, ale nie przed Bogiem. Bo có¿ mówi Pismo? Uwierzy³ Abraham Bogu i zosta³o mu to poczytane za sprawiedliwo¶æ. Otó¿ temu, który pracuje, poczytuje siê zap³atê nie tytu³em ³aski, lecz nale¿no¶ci. Temu jednak, który nie wykonuje pracy, a wierzy w Tego, co usprawiedliwia grzesznika, wiarê jego poczytuje siê za tytu³ do usprawiedliwienia,… (Rz 4,2-5)

…wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni s± chwa³y Bo¿ej, a dostêpuj± usprawiedliwienia darmo, z Jego ³aski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. (Rz 3,23-24)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
parafianka 50 - Ela
Go¶æ






PostWys³any: Pon 8:35, 29 Sty 2007    Temat postu:

Mam na imiê Ela.

Zapomnia³am - W³odzimierzu, dziêkujê Ci za pytania.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: Pon 15:32, 29 Sty 2007    Temat postu:

parafianka 50 - Ela napisa³:
Mam na imiê Ela.
...


To my siê znamy Wink
I z Marianem te¿ Very Happy


A teraz w kwestii katechetycznych rozwa¿añ. Mo¿e kto¶ skorzysta.

CHRYSTUS JEDYNYM ZBAWICIELEM
1. Chrystus objawia siê w ca³ym swoim ziemskim ¿yciu jako Zbawiciel pos³any przez Ojca dla zbawienia ¶wiata. Ju¿ Jego imiê wskazuje na tê misjê. Oznacza ono bowiem: «Bóg zbawia».
Imiê to zosta³o Mu nadane z woli nieba: zarówno Maryja, jak i Józef (por. £k 1, 31; Mt 1, 21 ) otrzymuj± polecenie, aby Go nazwaæ tym imieniem. Przes³anie przekazane Józefowi wyja¶nia znaczenie tego imienia: «On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».

2. Chrystus okre¶la swoj± misjê Zbawiciela jako s³u¿bê, której najpe³niejszym wyrazem bêdzie ofiara Jego ¿ycia dla dobra ludzi: «Syn Cz³owieczy nie przyszed³, aby Mu s³u¿ono, lecz ¿eby s³u¿yæ i daæ swoje ¿ycie na okup za wielu» (Mk 10, 45; Mt 20, 28 ). S³owa te, skierowane do uczniów pragn±cych zaj±æ pierwsze miejsca w Królestwie, maj± ukszta³towaæ w nich now± mentalno¶æ, bli¿sz± mentalno¶ci Nauczyciela.
W opisie zawartym w Ksiêdze Daniela postaæ «Syna Cz³owieczego» otoczona jest chwa³± nale¿n± w³adcom, którym oddaje siê powszechn± cze¶æ: «s³u¿y³y Mu wszystkie narody, ludy i jêzyki» (Dn 7, 14). Tej postaci Jezus przeciwstawia Syna Cz³owieczego, który oddaje siê na s³u¿bê wszystkim. Jako Osoba Boska ma pe³ne prawo do tego, by Mu s³u¿ono. Jednak¿e mówi±c, ¿e «przyszed³, ¿eby s³u¿yæ», ujawnia zdumiewaj±cy aspekt postêpowania Boga, który choæ ma prawo i w³adzê, by Mu s³u¿ono, oddaje siê «na s³u¿bê» swemu stworzeniu.
Tê wolê s³u¿enia Jezus wyra¿a w sposób wymowny i wzruszaj±cy podczas Ostatniej Wieczerzy, kiedy umywa nogi uczniom: ten symboliczny gest wyryje siê na zawsze w ich pamiêci jako regu³a ¿ycia: «i wy¶cie powinni sobie nawzajem umywaæ nogi» (J 13, 14).

3. Mówi±c, ¿e Syn Cz³owieczy przyszed³, aby daæ swoje ¿ycie na okup za wielu, Jezus nawi±zuje do proroctwa o cierpi±cym S³udze, który «wyda swe ¿ycie na ofiarê za grzechy» (Iz 53, 10). Jest to ofiara osobista, ró¿ni±ca siê znacznie od ofiar ze zwierz±t, jakie sk³adano w dawnym kulcie. Jest to dar ¿ycia «na okup za wielu», to znaczy za olbrzymi± rzeszê ludzk±, za «wszystkich».
Jezus jawi siê zatem jako powszechny Zbawiciel: wed³ug planu Bo¿ego wszyscy ludzie zostaj± odkupieni, wyzwoleni i zbawieni przez Niego. Mówi ¶w. Pawe³: «wszyscy (...) zgrzeszyli i pozbawieni s± chwa³y Bo¿ej, a dostêpuj± usprawiedliwienia darmo, z Jego ³aski, przez odkupienie, które jest w Chrystusie Jezusie» (Rz 3, 23-24). Zbawienie jest darem, który ka¿dy mo¿e otrzymaæ, wyra¿aj±c z w³asnej woli zgodê i gotowo¶æ do wspó³pracy.

4. Jako Zbawiciel powszechny, Chrystus jest jedynym Zbawicielem. Mówi to jasno Piotr: «nie ma w ¿adnym innym zbawienia, gdy¿ nie dano ludziom pod niebem ¿adnego innego imienia, w którym mogliby¶my byæ zbawieni» (Dz 4, 12).
Jednocze¶nie zostaje On og³oszony jedynym po¶rednikiem miêdzy Bogiem a lud¼mi, jak mówi Pierwszy List do Tymoteusza: «Albowiem jeden jest Bóg, jeden te¿ po¶rednik miêdzy Bogiem a lud¼mi, cz³owiek, Chrystus Jezus, który wyda³ siebie samego na okup za wszystkich» (2, 5-6). Jako Bóg — Cz³owiek, Jezus jest doskona³ym po¶rednikiem ³±cz±cym ludzi z Bogiem, staraj±cym siê dla nich o dobra zbawienia i ¿ycia Bo¿ego. Chodzi o jedyne w swoim rodzaju po¶rednictwo, wykluczaj±ce jakiekolwiek po¶rednictwo konkurencyjne lub paralelne, choæ dopuszczaj±ce po¶rednictwa, które maj± w nim udzia³ lub s± od niego zale¿ne (por. Redemptoris Missio, 5 ).
Nie mo¿na zatem dopu¶ciæ istnienia — obok Chrystusa — innych, niezale¿nych ¼róde³ lub dróg zbawienia. Dlatego te¿ w wielkich religiach, które Ko¶ció³ d±¿y szacunkiem w duchu wskazañ Soboru Watykañskiego II, chrze¶cijanie uznaj± obecno¶æ zbawczych elementów, które w swym dzia³aniu s± jednak zale¿ne od wp³ywu ³aski Chrystusowej. Dziêki tajemniczemu dzia³aniu Ducha ¦wiêtego, który «wieje tam, gdzie chce» (J 3, 8 ), religie te mog± pomóc ludziom w osi±gniêciu wiecznej szczê¶liwo¶ci, ale równie¿ i ta rola jest owocem odkupieñczego dzia³ania Chrystusa. Dlatego równie¿ w odniesieniu do ró¿nych religii dzia³a w sposób tajemniczy Chrystus Zbawiciel, który w tym dziele jednoczy ze sob± Ko¶ció³, ustanowiony «jako sakrament, czyli znak i narzêdzie wewnêtrznego zjednoczenia z Bogiem i jedno¶ci ca³ego rodzaju ludzkiego» (Lumen Gentium, 1).

5. Na zakoñczenie przytoczê piêkn± stronicê Traktatu o prawdziwym nabo¿eñstwie do Naj¶wiêtszej Maryi Panny ¶w. Ludwika de Montfort, g³osz±cego chrystologiczn± wiarê Ko¶cio³a: «Jezus Chrystus jest Alf± i Omeg±, -Pocz±tkiem i Koñcem- wszystkiego. (...) On jest jedynym nauczycielem, który ma nas pouczyæ, jedynym Panem, od którego zale¿ymy, jedynym wodzem, z którym mamy byæ z³±czeni, jedynym wzorem, do którego mamy siê upodabniaæ, jedynym lekarzem, który ma nas uleczyæ, jedynym pasterzem, który ma nas nakarmiæ, jedyn± drog±, po której mamy kroczyæ, jedyn± prawd±, w któr± mamy wierzyæ, jedynym ¿yciem, które ma nas o¿ywiaæ, jedynym, który powinien nam wystarczyæ we wszystkim. (...) Ka¿dy wierny, który nie jest zjednoczony z Chrystusem jak latoro¶l z winnym szczepem, pada, schnie i nadaje siê tylko do wrzucenia w ogieñ. Natomiast je¶li jeste¶my w Jezusie Chrystusie i Jezus Chrystus w nas, nie musimy siê obawiaæ ¿adnego potêpienia. Ani anio³owie z nieba, ani ludzie na ziemi, ani demony z piek³a, ani ¿adne inne stworzenie nie mo¿e uczyniæ nam z³a, poniewa¿ nie mo¿e nas od³±czyæ od mi³o¶ci Bo¿ej w Jezusie Chrystusie.
Wszystko mo¿emy przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie; mo¿emy oddawaæ cze¶æ i chwa³ê Ojcu w jedno¶ci Ducha ¦wiêtego; mo¿emy stawaæ siê doskona³ymi, by staæ siê mi³± woni± ¿ycia wiecznego dla bli¼niego» (n. 61).

Tematem dzisiejszej katechezy jest prawda o Chrystusie jako Zbawicielu, jedynym Zbawicielu ¶wiata, jedynym Po¶redniku pomiêdzy Bogiem a lud¼mi. Ta prawda, któr± uwydatnia siê ju¿ w pierwszej encyklice, Redemptor hominis, jest te¿ szczególnie aktualna w bliskiej ju¿ perspektywie roku 2000.

Rok 2000 od narodzin Chrystusa jest to równocze¶nie rok 2000 naszego odkupienia. Tê prawdê staramy siê rozwa¿aæ, pog³êbiaæ i ni± ¿yæ zarówno w okresie Bo¿ego Narodzenia, jak te¿ w zbli¿aj±cym siê ju¿ okresie Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy.



Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: Wto 14:08, 30 Sty 2007    Temat postu: IV Katecheza (29 stycznia

Jezus panem i bratem

1. ¯yjesz w nieustannym lêku przed ¶mierci±: boisz siê, by ciê inni nie zjedli, nie skrzywdzili. Boisz siê o swoj± karierê, sytuacjê materialn±. Boisz siê o w³asn± opiniê, by inni o tobie ¼le nie my¶leli, boisz siê krytyki... Pan chce ciê wyzwoliæ z twego lêku przed ¶mierci±:
Poniewa¿ za¶ dzieci uczestnicz± we krwi i ciele, dlatego i On tak¿e bez ¿adnej ró¿nicy sta³ siê ich uczestnikiem, aby przez ¶mieræ pokonaæ tego, który dzier¿y³ wiedzê nad ¶mierci±, to jest diab³a, i aby uwolniæ ich wszystkich, którzy ca³e ¿ycie przez boja¼ñ ¶mierci podlegli byli niewoli. (Hbr 2,14-l5)

2. Ten, którego masz przyj±æ jako swego Pana, wszystko mo¿e, do Niego bowiem wszystko naloty. On jest Panem wszech¶wiata.
…w Nim zosta³o wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchno¶ci, czy W³adze. Wszystko przez Niego i dla Niego zosta³o stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On Jest G³ow± Cia³a - Ko¶cio³a, On Jest Pocz±tkiem, Pierworodnym spo¶ród umartych, aby sam zyska³ pierwszeñstwo we wszystkim. (Kol 1,16-18 )

Ten, komu masz siê ca³kowicie powierzyæ, bardzo ciebie kocha:

Nikt nie ma wiêkszej mi³o¶ci od tej, gdy kto¶ ¿ycie swoje oddaje za przyjació³ swoich. Wy jeste¶cie przyjació³mi moimi, je¿eli czynicie to, co wam przykazujê. Ju¿ was nie nazywam s³ugami, bo s³uga nie wie, co czyni Pan jego, ale nazwa³em was przyjació³mi, albowiem oznajmi³em wam wszystko, co us³ysza³em od Ojca mego. Nie wy¶cie Mnie wybrali, ale Ja was wybra³em i przeznaczy³em was na to, aby¶cie szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwa³ . (J 15,13-16)

3. Gdy Jezus wszed³ do ³odzi, poszli za Nim Jego uczniowie. Nagle zerwa³a siê gwa³towna burza na jeziorze, tak ¿e fale zalewa³y ³ód¼; On za¶ spa³. Wtedy przyst±pili do niego mówi±c: „Panie ratuj, giniemy?”. A On im rzek³:, „czemu boja¼liwi jeste¶cie, ma³ej wiary”? Potem wsta³, rozkaza³ wichrom i jezioru, i nasta³a g³êboka cisza. (Mt 8,23-26).

On tak samo jest blisko Ciebie i chce chroniæ ciê od burz tobie zagra¿aj±cych, a Jego chwilowe niezareagowanie jest tylko pozornym snem, oczekuj±cym w³a¶ciwej postawy z twojej strony.

4. Drog± Jezusa do zwyciêstwa, do pe³nego panowanie nad ¶wiatem, nad mocami ciemno¶ci, by³a postawa pokory i pos³uszeñstwa Ojcu:

To d±¿enie niech was o¿ywia; ono te¿ by³o w Chrystusie Jezusie. On, istniej±c w postaci Bo¿ej, nie skorzysta³ ze sposobno¶ci, aby na równi byæ z Bogiem, lecz ogo³oci³ samego siebie, przyj±wszy postaæ s³ugi, stawszy siê podobnym do ludzi. A w zewnêtrznym przejawie, uznany za cz³owieka, uni¿y³ samego siebie, stawszy siê pos³usznym a¿ do ¶mierci - i to ¶mierci krzy¿owej. Dlatego te¿ Bóg Go nad wszystko wywy¿szy³ i darowa³ Mu imiê ponad wszelkie imiê, aby na imiê Jezusa zgiê³o siê ka¿de kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki jêzyk wyzna³, te Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca. (Flp 2,5-11)

5. Uznaæ Jezusa jako swego Pana znaczy postawiæ Go absolutnie na pierwszym miejscu w swoim ¿yciu. Wypu¶ciæ „ster swego ¿ycia” z w³asnych r±k i oddaæ w Jego. Tego On oczekuje od ka¿dego swego ucznia i wielokrotnie o tym mówi³:
...przyst±pi³ do Jezusa pewien uczony w Pi¶mie i rzek³ do Niego: „Nauczycielu, pójdê za Tob± dok±dkolwiek siê udasz. Jezus Mu odpowiedzia³: Lisy maj± nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Cz³owieczy nie ma miejsca, gdzie by g³owê móg³ oprzeæ. „Kto¶ inny spo¶ród uczniów rzek³ do niego: „Panie, pozwól mi najpierw pój¶æ i pogrzebaæ mojego ojca!”. Lecz Jezus mu odpowiedzia³: „Pójd¼ za Mn±, a zostaw umar³ym grzebanie ich umar³ych”. (Mt 8,19-22)

Kto kocha ojca lub matkê bardziej ni¿ Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkê bardziej ni¿ Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzy¿a, a idzie za Mn± nie jest Mnie godzien. Kto chce znale¼æ swe ¿ycie, straci je, a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, znajdzie je. (Mt 10,37-39)


Je¶li kto chce pój¶æ za Mn±, niech siê zaprze samego siebie, niech we¼mie krzy¿ swój i niech Mnie na¶laduje. Bo kto chce zachowaæ swe ¿ycie, straci je; /…/ Có¿ bowiem za korzy¶æ odniesie cz³owiek, choæby ca³y ¶wiat zyska³, a na swej duszy szkodê poniós³? (Mt 16,24-26)

6. Przez to oddanie Jezusowi stajesz siê Mu kim¶ bardzo bliskim, kim¶ bardzo drogim.

Kto¶ rzek³ do Jezusa: „Oto Twoja Matka i Twoi bracie stoj± na dworze i chc± mówiæ z Tob±”. Lecz On odpowiedzia³: „Któ¿ jest moj± matk± i którzy s± moimi braæmi?” I wyci±gn±wszy rêkê ku swoim uczniom rzek³: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pe³ni wolê Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostr± i matk±” (Mt 12,47-50)

7. Czy mo¿esz za ¶w. Paw³em z³o¿yæ takie wyznanie wiary?

Któ¿ nas mo¿e od³±czyæ od mi³o¶ci Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prze¶ladowanie, g³ód czy nago¶æ, niebezpieczeñstwo czy miecz? Jak to jest napisane: Z powodu Ciebie zabijaj± nas przez ca³y dzieñ, uwa¿aj± nas za owce przeznaczone na rze¼. Ale we wszystkim tym odnosimy pe³ne zwyciêstwo dziêki Temu, który nas umi³owa³. I jestem pewien, ¿e ani ¶mieræ, ani ¿ycie, ani anio³owie, ani Zwierzchno¶ci, ani rzeczy tera¼niejsze, ani przysz³e, ani Moce, ani co wysokie, ani co g³êbokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdo³a nas od³±czyæ od mi³o¶ci Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. (Rz 8,35-39)
A choæby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zreszt± mnóstwo takich bogów i panów - dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi I dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko siê sta³o i dziêki któremu tak¿e my jeste¶my. (1Kor 8,5-6)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: Wto 15:13, 06 Mar 2007    Temat postu: Zaduma nad sob±

Zaduma nad sob±, na skutek uczestnictwa w REO

Wiedzia³em i wierzy³em, ¿e Bóg istnieje ale co to by³a za wiara? Na wspólnocie ludzie bardzo mnie ciep³o przyjêli. Przyszed³em tam pierwszy raz a wszyscy traktowali mnie jak znajomego. Spotkania zaczynali¶my uwielbiaj±c Boga pie¶ni±. Podoba³o mi siê, bo by³y to utwory proste i dobrze mi znane. Po skoñczonej pie¶ni zaczê³a siê g³o¶na modlitwa spontaniczna. Wszyscy zaczêli uwielbiaæ Pana w³asnymi s³owami. To nie sz³o mi ju¿ tak jak ¶piew. Modlitwa trwa³a dalej. Zaskoczy³o mnie to co siê dzia³o. Ca³y tydzieñ nie czeka³em na nic innego jak tylko na to spotkanie. Podczas jednego spotkania by³a modlitwa wstawiennicza. Ksi±dz na³o¿y³ na mnie rêce i zacz±³ siê modliæ. Powiedzia³ do mnie wtedy przez jego usta Bóg do mnie proroctwo „Kocham Ciê mój synu”. Te s³owa bardzo mnie wzruszy³y i pozosta³y w pamiêci. Po raz pierwszy pozna³em czym jest mi³o¶æ Boga. Pozna³em strukturê grzechu. Zda³em sobie czym by³o dla mnie moje dawne ¿ycie. By³o to niesamowite prze¿ycie, ze Bóg mimo tego wszystkiego co robi³em kiedy¶ On nadal mnie kocha.

W czasie tego kursu postanowi³em, ze oddam ¿ycie Bogu. To by³o odwa¿ny krok w moim ¿yciu. Powiedzia³em jednak Bogu otwarcie, ¿e sam sobie rady nie dam. W tedy to w³a¶nie Bóg wszed³ powa¿nie w moje ¿ycie. Zaczê³o siê ono zmieniaæ. Punktem kulminacyjnym dla mnie by³o wylanie Ducha ¦wiêtego. Osoby z grupy modlitewnej i innych wspólnot modli³y siê nade mn±. Zacz±³em uwielbiaæ Pana. I wtedy powiedzia³em co mi le¿y na sercu. Kiedy wszyscy zaczêli siê modliæ w jêzykach ja zacz±³em siê modliæ razem z nimi. Wtedy to w³a¶nie zrozumia³em, ¿e Bóg chce byæ pierwsz± osob± w moim ¿yciu, ¿e to On chce byæ moim przyjacielem. ¯eby to Jemu oddawaæ wszystko. To w³a¶nie by³ pocz±tek mojej podró¿y z Panem. To On postawi³ na mojej drodze konkretnych ludzi. Postawi³ mnie w ca³kiem innym towarzystwie. Postawi³ mnie tam gdzie czuje siê potrzebny i kochany. Trwam przy Panu. Wiadomo, ¿e jest raz lepiej raz gorzej. Ci±gle idê pod górkê. Tylko, ¿e z Nim dajê radê. Teraz wspólnymi si³ami chcê wzmacniaæ nasz± parafialn± wspólnotê.

I kilka fotografii. Zdjêcia nie s± dobre, bo nie mam wprawy w fotografowaniu, a poza tym o¶wietlenie te¿ nie za bardzo. Nastêpnym razem bêdzie lepiej Wink
Rozwa¿ania na Grupie Dzielenia

[link widoczny dla zalogowanych]

Dyskusja w grupkach

[link widoczny dla zalogowanych]

Wspólne ¶piewanie

[link widoczny dla zalogowanych]

Przed Apelem Jasnogórskim

[link widoczny dla zalogowanych]

S³uchamy, co mówi Monika

[link widoczny dla zalogowanych]

Hmmm... Wink
[link widoczny dla zalogowanych]

Siostra Ela Wink

[link widoczny dla zalogowanych]


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Swistak
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 272
Przeczyta³: 0 tematów

Ostrze¿eñ: 0/1

PostWys³any: Nie 0:45, 11 Mar 2007    Temat postu:

o widac ze as znalaz sie na zdjeciach Smile

Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: Wto 12:51, 13 Mar 2007    Temat postu:

Swistak napisa³:
...as znalaz sie na zdjeciach Smile

No widzisz ¦wistak, ja te¿ pragnê siê nawracaæ.
REO siê ju¿ wczoraj (12 marca) zakoñczy³y. I jako¶ pozostaje niedosyt. Wspania³a atmosfera, mili parafianie (i nie tylko) sympatyczne parafianki, wspólne modlitwy, dzielenie siê prze¿yciami. To jaki¶ inny swiat, jak z Biblii, albo bajki. Zupe³nie niewiarygodne, ¿e we wspó³czesnym komercyjnym ¶wiecie s± takie enklawy, mi³e dla Boga (tak my¶lê) i ludzi.
Co¶ wspania³ego, i ju¿ chcia³bym nastêpnych takich spotkañ. Co prawda, zachêcano mnie do wst±pienia do wspólnoty i powa¿nie rozwa¿am tak± mo¿liwo¶æ. Obawiam siê jednak, ze bêdzie mi trudno pogodziæ wykonywanie moich obowi±zków i aktywne uczestnictwo we wspólnocie. Modlê siê, bym móg³ rozwi±zaæ swoje sprawy, tak, by wystarczy³o czasu na wspólne spotkania poniedzia³kowe. To, ¿e takie spotkania s± mi potrzebne, nie ulega watpliwo¶ci.

No i po¿egnalne zdjêcia:

Wojtek przygotowuje siê do ostatniej katechezy:

[link widoczny dla zalogowanych]

Okazja zakupu ciekawych wydawnictw

[link widoczny dla zalogowanych]

Dyskusje w grupkach

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Co Madga nam Za¶piewa?

[link widoczny dla zalogowanych]

Bracia z grupy dzielenia

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Ela
Go¶æ






PostWys³any: ¦ro 12:42, 21 Mar 2007    Temat postu:

By³o tak piêknie i ju¿ siê skoñczy³o. Skoñczy³o? To zale¿y tylko ode mnie. Na ile bedzie to tylko mo¿liwe bêdê przychodziæ w poniedzia³ki. Brat z grupy modlitewnej powiedzia³ w czasie modlitwy wstawienniczej: zobaczycie, to dopiero pocz±tek, dopiero siê zaczyna!
Alleluja!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
As
Administrator



Do³±czy³: 30 Cze 2005
Posty: 1224
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 3 razy
Ostrze¿eñ: 0/1
Sk±d: Warszawa-Goc³aw

PostWys³any: ¦ro 14:57, 21 Mar 2007    Temat postu:

Ela napisa³:
By³o tak piêknie i ju¿ siê skoñczy³o. Skoñczy³o? To zale¿y tylko ode mnie. Na ile bedzie to tylko mo¿liwe bêdê przychodziæ w poniedzia³ki. ...


Mam podobne odczucie. Tylko na ile bêdê mia³ mo¿liwo¶ci, by uczestniczyæ w poniedzia³kowych spotkaniach? Rolling Eyes

Mam pro¶bê do wspólnoty, o ile zab³±dz± Wink tu na forum, by chocia¿ sktótowo nakre¶lili jak wygl±daj± takie spotkania. Byæ mo¿e taki opis zachêci do przy³±czenia siê innych parafian.
Elu, mo¿esz co¶ napisaæ? Bardzo proszê.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum parafian parafi ¦w. Patryka na warszawskim Goc³awiu Strona G³ówna -> Wydarzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Mo¿esz pisaæ nowe tematy
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin